Letní škola interiérového designu

Letos začalo léto o měsíc dřív. Zdá se vám to také divné? Nebojte. U nás v Intermezzu ale vše jde tak jako každé léto. Dnes bych vás chtěla pozvat během volných prázdninových dní ke smysluplnému strávení krásného týdne. Ano, zvu vás k nám do školy! Udělejte si chvilku pro sebe a nahlédněte do světa interiérového designu.

Proč se kurzu zúčastnit? Letní škola vám přiblíží práci interiérového designéra a rozvine naplno vaši kreativitu. Týden nabitý našimi přednáškami, workshopy a praktickými tipy a triky vás vtáhne do světa designu. Ukážeme vám hlavní zásady tvoření a realizace interiéru, dozvíte se jak na barvy, materiály a 3D vizualizace a také jak o kvalitě vaší práce přesvědčit klienta. Střídáním teorie a praxe při výuce se utvrdíte ve svých kvalitách, které vám pomohou na cestě za kariérou interiérového designéra. Pojďte se mnou nyní podrobně projít celý kurz. Je právě pro vás? Já jsem přesvědčena, že ano.

Letní škola je určena především laikům, kteří uvažují o drobné proměně svého bydlení nebo přemýšlejí o profesi interiérového designéra. Zkušeným interiérovým designérům pak kurz přinese nový impuls do jejich práce stejně jako množství nových informací a inspirace.

Co vás v Letní škole interiérového designu naučíme?

 • Během prvních dvou dní se dozvíte, jaká je náplň a smysl designérovy práce, vyzkoušíte různé zdroje inspirace při tvorbě interiéru a dozvíte se, jak konkrétně taková práce probíhá. V rámci cvičení vás naučíme vizualizovat návrh a srozumitelně ho představit klientovi.
 • Třetí den se seznámíme se základním vybavením každého designéra, se sortimentem rýsovacích a kreslicích potřeb a materiálů a naučíte se pomůcky používat. Dozvíte se také, jak jednoduše a přehledně navrhnout dispozice prostoru a následně je i nakreslit.
 • Čtvrtý den se v rámci kreativního workshopu seznámíte s mnoha druhy dřevěných povrchů, naučíte se dřevo poznávat, a vyzkoušíte si různé typy tvořivých úprav.
 • Pátý den se budete věnovat barvám. Zaměříte se na subjektivní a intuitivní vnímání barvy stejně jako na jejich psychologii a symboliku. Dozvíte se, jak pomocí barvy a vzoru prostor opticky zvětšíte, snížíte, či zútulníte. Dozvíte se o síle barvy v interiéru a jak její kombinací a použitím náladu i samotný prostor proměníte.
 • Šestý den uvolníte proud kreativity pomocí interaktivních cvičení, zjistíte, co to kreativita vlastně je a jak ji aktivovat a využít. Ujasníte si také rozdíl mezi inspirací a kopírováním. Poslední den letního kurzu se budete opět věnovat výuce kreslení, tentokráte již za pomocí notebooků. Naučíte se používat jednoduchý program Sweethome pro grafické ztvárnění 3D vizualizací.

Rozvržení kurzu

 • 1. den – Strategie, mood board, koncept board
 • 2. den – Základy navrhování interieru
 • 3. den – Kreslení pro designery
 • 4. den – Workshop – práce se dřevem
 • 5. den – Použití barev v interieru
 • 6. den – Kreativita
 • 7. den – 3D vizualizace v programu Sweethome

Termín: 6.12. srpna 2018
Každý den od 10:00 do 16:00 (vč. hodinové obědové pauzy)
Cena: 18 926 Kč vč. DPH
Maximální počet účastníků: 8
Lektoři: Jana Hradecká, Alžběta Macíková, Karolína Začalová a další.

Těším se na vás.

Vaše Jana

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek