Naše knihy

Naše knihy

Veškeré knihy je možno zakoupit v prostorách školy,

nebo objednat pomocí kontaktního formuláře na tomto webu.

Škola interiérového designu

Záleží vám na tom v jakém prostředí žijete a pracujete? Máte chuť čas od času vylepšit svůj domov a nejste si jistí, jak na to? 

Nechte se provést zákulisím interiérového designu. Témata v této knize jsou řazena tak, aby na sebe logicky navazovala, právě jako na sebe navazují jednotlivé činnosti při návrhu a tvorbě nového interiéru. 

Každá z patnácti kapitol je opatřena množstvím fotografií, tabulek i schémat, a také cvičeními, na kterých si můžete ověřit své právě nabyté znalosti. 

Publikace není učebnicí, ale vychází z osnov a především dlouholetých zkušeností lektorů Interier design školy Intermezzo. 

Nikdy není pozdě naučit se něco nového.

Autoři: Jana Hradecká a kolektiv lektorů Interier design školy Intermezzo

Nakladatelství: Grada

Rok vydání: 2013 (pro velký úspěch již 4. dotisk!)

Cena: 490 Kč

Sketch Up

Autoři: Mgr. Joanna Linhartová

Nakladatelství: Architecture Design School

Rok vydání: 2017 (třetí vydání)

Cena: 706 Kč

Učebnice pro práci v modelovém programu SketchUp. V úvodní části se naučíte pracovat v prostoru a základní pohyby s modelem při práci – otáčení, přibližování, posouvání. Naučíte se kreslit obdélníky a zjistíte, co všechno je možné nakreslit pouze s jejich využitím. V dalších částech učebnice se seznámíte s dalšími funkcemi, které Vám SketchUp nabízí, a nic Vás tak lehce nepřekvapí.

„Když jsem se setkala s tímto skvělým programem, postrádala jsem komletnější český manuál. Anglický je na internetu k mání, český jen s jednoduchými popisy funkcí a ne v tak ucelené podobě, jako zahraniční učebnice. Tak jsem se rozhodla svými silami vytvořit vlastní učebnici Sketch-Upu, a protože je o ni zájem, pravidelně ji aktualizuji a udržuji.“

Design v českých zemích 1900 - 2000

„Vývoj posledních desetiletí dává za pravdu všem, kteří v designérské tvorbě již dříve spatřovali důležitý integrující faktor moderní či postmoderní kultury a poukazovali na jeho zprostředkující roli mezi oblastí materiální každodennosti a světem umění. Jestliže se design stává předmětem široce založeného interdisciplinárního výzkumu, je tomu proto, že stále více je patrný jeho význam pro utváření předmětného světa jak v jeho praktických, funkčních aspektech, tak v jeho rétorice a estetických hodnotách.“

Publikace představuje dějiny designu v českých zemích prizmatem institucí, jež jeho vývoj ovlivňovaly (školy, spolky, výrobní podniky a družstva ad.), přičemž design chápe v širokém záběru designu interiéru, užitkových předmětů, průmyslového a grafického designu, módy a textilního designu, užité fotografie a designu nových hmot 20. a 21. století.

Autoři: Radim Vondráček, Iva Knobloch

Nakladatelství: Academia

Rok vydání: 2016

Cena: 1 540 Kč

O možnostech a ceně doručení Vás budeme kontaktovat prostřednictvím emailu.
Zásady zpracování osobních údajů, Záznam o zpracování dat, Reklamační řád a Smluvní podmínky naleznete v sekci Ke stažení.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek