Historie školy

Historie školy

o design škole

2008

Interier design škola Intermezzo

„Při zahraničních cestách jsem se velice často setkávala s úplně jinými interiéry, než na které jsem byla zvyklá, což mi přišlo zajímavé, zvláštní a vlastně smutné – v Čechách jsem totiž vídala kreativně řešené bydlení jen v umělecky založených rodinách. Po revoluci jsem zaregistrovala nával levných materiálů a postupů vedoucích k živelným „rekonstrukcím“ / katastrofám, a napadlo mě, proč se do interiérového designu nepustit naplno a pomoci dalším nešťastníkům s realizováním jejich vysněného bydlení. Absolvovala jsem tedy několik škol, vytvořila vlastní studio a dostala nápad podělit se o know how a zkušenosti s dalšími nadšenci, jako jsem já. Vymyslela jsem tedy celý program a založila vlastní interier design školu.“ říká Jana Hradecká, ředitelka design školy.

2013

Kniha Škola interiérového designu

Roku 2013 sepsala Jana Hradecká se svým odborným lektorským týmem knihu Škola interiérového designu, která vychází z osnov a dlouholetých zkušeností interiérových designérů, obsahuje spousty ilustračních fotografií, praktických cvičení a zákulisních informací o interiérovém designu. Pokud s interiérovým designem začínáte, určitě doporučujeme knihu využít jakožto první krok k Vašemu novému snu.

2018

Nové prostory v Oldřichově ulici

V rámci 10letého výročí se Intermezzo přesunulo z ulice Ječná na Praze 1 do nových prostor na Praze 2 v Oldřichově ulici, kde vzniklo komplexní designové studio s názvem Intermezzo Design Faktory, což je jak ateliér, kancelář, tvůrčí dílna, probíhá zde neustále výuka, můžete se tady také občerstvit, posedět nebo ochutnat skvělé espresso.

INTERMEZZO DESIGN FAKTORY

Intermezzo Design Faktory je kreativní zóna naší školy, kam se postupně přesunou všechny krátkodobé workshopy, přednášky, ale i setkávání Design Heroes. Několik hostů jsme tady už během předchozích měsíců přivítali: přednášela zde designérka Helena Dařbujánová, Lucie Koldová, architekt Michal Kunc, šperkařské duo Zorya… Krásné večery plné inspirace, designu a osobních příběhů, které oslovují svou autentičností, zaujetím… ale i úspěchem samotných aktérů.

Podobně začneme zvát do design labu naše úspěšné absolventy, aby s námi sdíleli své příběhy, to jak začínali a kde jsou dnes. Seriál Snídaně šampionů startujeme v lednu a bude dalším z programů INTERMEZZO design labu.

o janě hradecké

1989

Začátky interiérové designérky

„Interiérový design mě začal zajímat po revoluci, když se otevřely hranice. V Evropě i za oceánem mě doslova uhranul tamější zájem o kulturní dědictví, jako je umění, architektura a design. Inspirovalo mě to, sestavila jsem si samostudijní plán a vrhla se na kariéru designérky. V té době ale nešlo o moc populární povolání. Setkávala jsem se s nepochopením, ale odradit jsem se nedala. Bavilo mě pečovat o klienty a jejich bydlení. Hledala jsem kvalitní produkty, navštěvovala výrobce a řídila řemeslné práce.“ říká Jana Hradecká.

1994

Dlouhodobé pobyty v zahraničí

Celoživotní vzdělávání je pro Janu samozřejmostí a zálibou, stejně tak jako výlety do přírody i do zajímavých měst celého světa. Rodina, příroda, umění, design, skaut, divadlo, cestování, dobré jídlo, sport a zdravý selský rozum – to jsou odkazy, ke kterým se Jana hlásí. 

1998

Časopisy, televizní pořady

Již přes 20 let publikuje Jana Hradecká v časopise Domov, Nové Proměny Bydlení nebo na portálu Útulný dům. Vidět jste ji mohli v pořadech Bydlet jako, Sama Doma ČT či Snídaně s Novou.

1999

Scénografie

Již přes 20 let se Jana věnuje scénografii pro dvě divadla.

kurzy, které jana vyučuje:

Chci být interiérovým designérem
Světoví designéři
Homestaging
Barvy v interiéru
Historický vývoj stylů

napište nám!

přes 1000 úspěšných absolventů

Absolventi našich dlouholetých kurzů (roční a dvouletý) jsou sebevědomí odborníci, kteří jsou zejména prakticky připraveni být úspěšní interiéroví designéři.
Přečtěte si příběhy našich spokojených studentů, kteří si splnili svůj sen.

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek