Jana Samcová

Jana Samcová

„Ráda své znalosti a zkušenosti předávám dál – již několik let ráda lektoruji třídenní blok zahradní architektury v Interiér design škole Intermezzo. Intermezzo je moje srdeční záležitost. Zde je vždy báječná a obohacující atmosféra, a dobrá káva:)“

Narodila se v Praze, s Dostálovým botanickým klíčem v jedné ruce a s motyčkou v druhé. Vystudovala geobotaniku na PřF UK v Praze, Zahradní a krajinnou tvorbu na VOŠ v Mělníce a absolvovala řadu inspirativních exkurzí a seminářů (o permakultuře a rodových statcích, o perenách, o řezu dřevin, o koupacích biotopech).

V intermezzu školí navrhování zahrad.

Řadu let se věnuje navrhování a realizacím zahrad a ekologických koupacích jezírek. Spolu s manželem za sebou mají několik krásných realizací – koupací jezírka, rodinné zahrady, osázený pražský dvorek, vysokokmenný sad starých odrůd, trvalkové záhony apod. V roce 2017 založili vlastní Bylinkovou zahradu Levandule u nás ve Dřevčicích na Českolipsku (se 120 druhy léčivých, aromatických a užitečných rostlin. Pořádají zde bylinkářské kurzy a různé akce.

„Jsem vděčná, že se můžu plně věnovat bylinkám, bylinkovým a návrhářským kurzům a
hlavně zahradám a jezírkům.“

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek