Ivana Štědrá

Ivana Štědrá

Patří k raritám, které se v Praze narodily a dosud ní také žijí. Vystudovala fakultu žurnalistiky UK v Praze se specializací na fotografii. Práce s prostorem je pro ni ohromná zábava a když se to vezme za správný konec, dějí se pak věci.

Souběžně s psaním se jí věnuje od roku 2000. Pravidelně publikuje v časopise Nová Regena, její články o Feng Shui ale najdete i v jiných časopisech

Má širokou spoustu zájmů: jógu, cestování, chůzi v přírodě, wushu, práci s energií a lidské příběhy… Napsala knihu Návraty do odložených těl, vydala knihu Za tajemstvím prostoru své učitelce feng shui. A chystá další knihu.

Hodně cestovala, a všude, kde byla, nahlížela lidem do oken a dveří. Všechno si potřebovala vyzkoušet na vlastní kůži (a naštěstí všechny experimenty přežila). S neustálým zkoumáním, přestavováním a úpravami interiéru zvolnila až v posledních letech. Říká totiž, že feng shui cizí zkušenosti a prázdné poučky se dál předávají těžko.

O působení interiéru na člověka a obráceně říká: jedno s druhým se prolíná a pokud chceme změnu, musíme zapracovat na sobě i na prostoru. Když se do něčeho pustí, je to vždycky naplno.

„Miluju ty aha momenty na hodinách, kdy se lidem spojí události ze života s uspořádáním jejich prostoru, kdy jim dojde, že feng shui funguje, i v jejich bytě. A jak! Ale hlavně… v Intermezzu je po všech směrech dobře.“

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek